İşlevsel Ormanlar

 ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

Doğru görüntülenmiyorsa buraya tıklayınız
 

Değerli Destekçimiz,

Bu mevsimde Köyceğiz, neredeyse Rize, Çayeli'ndeki kadar yağış alır. Bu yıl her yerde olduğu gibi burada da sıcak günler bitmek bilmedi, beklenen yağışlar bir türlü gelmedi. Ancak sonunda yağmurlu havalar doludizgin başladı. Toprağın ve bağrındaki bitkilerin suya doymasını, doğada yeni bir dönüşüm hareketinin başlamasını hayranlık ve minnetle izliyoruz. Yağmur sonrası, çoğumuza toprağı anımsatan o hoş kokuyu içimize çekiyoruz. Yağmur sonrası oluşan o tarifsiz zenginlikteki kokuya topraktaki bakterilerin neden olduğunu biliyor muydunuz?


Doğa böyle değişip dönüşmeye başlamışken, yaptığımız işler de dönüşüyor haliyle. Ekibimiz iç mekânlara çekiliyor. Yağmurları fırsat bilip, diğer etkinliklere yoğunluk veriyoruz. Tohumların ayıklanması, kuruyan sebze ve meyvelerin paketlenmesi, nar ekşisi yapımı ve devam eden İşlevsel Orman dikimlerine hazırlık yapılması gibi birçok iş var ekibimizin elinde.


Yağmur ve fırtına demişken, değinmek istediğimiz önemli bir konu var. Hava raporlarına ve yereldeki izlenimimize göre ardı ardına yağmurlu günler bizi bekliyor. Yoğun yağmur demek ağaca ve meyveye baskı demek. Ağırlaşan meyve yüklü ağaç dallarının kırılması ve ya potansiyel meyve kayıpları demek. Bu durumda ancak yağmurdan kalan uygun aralıklarda yapacağımız hasatı olabildiğince verimli kılmamız gerekiyor. Dolayısı ile narenciye sipariş taleplerinizi mümkünse bugünden bildirmenizi rica ediyoruz. Böylece dar alanda kullanabileceğimiz zamanımızı daha esnek bir şekilde yönetip, olabilecek en fazla hasatı bir seferde gerçekleştirerek, ürünlerimizi sizlere daha kolay ulaştırmamıza katkıda bulunmuş olabilirsiniz. Ürünlerimizin sofralarınıza tazecik ulaşabilmesi için gönderi öncesi hasat edildiğini yinelemek isteriz.


Bu mevsimde ihtiyaç duyulan başlıca besin maddelerini içeren ve başta çocuklarımız tarafından olmak üzere büyük zevkle tüketilen, C vitamini deposu Washington portakallarımız da ahşap kasalarımızdaki yerini almaya başladı. Thai ve Meksika limelarımıza bu hafta Limequatlar da eklendi. Bu küçük limon ve kumkuat melezi lime çeşidini henüz denemeyenlere özellikle tavsiye ederiz. Melezleme türler arasında yapılan göz aşıları ile elde edilmekte, herhangi bir genetik ya da benzer suni bir işlemi içermemektedir. Limequat özel bir tadı ve kokusu olan, birçok yemeğe, içeceğe yakışan ve taze taze de yenilebilen bir çeşit. Mis kokulu Okitsu ve Klementin mandalinalarımız ile kumkuatlarımız dalından kesilmek üzere taleplerinizi bekliyor.


Size ulaşan tüm ürünlerimiz yerel, organik üretim, etik ilişkiler ve geri dönüşümlü malzemelerle, İşlevsel Ormanlar'ın ürettiği biyoçeşitlilik, biyokütle, organik madde ve yoğun el emeği ile, yüksek besin değerli olarak yetiştirilmiştir.


Yağmurun yıkadığı mis kokulu ormanlarda buluşmak üzere...

 
Omnisend | Ecommerce Email Marketing