İşlevsel Ormanlar

 ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

Doğru görüntülenmiyorsa buraya tıklayınız
 

Değerli Destekçimiz,


İşlevsel gönüller, birlikte öğrenme yürüyüşlerine devam ediyor.

Uygulama alanlarımızdan biri olan, Çalca aile tasarımı  alanımızın komşuluğundaki bölgenin yaban hayatını gözlemledik bu hafta. Sabah, erken saatlerin serinliğinden yararlandık.


Yürüyüş boyunca çakal eriği, siyah ve yeşil incir, yerli şeftalilerden yiyerek kahvaltı yaptık. Koca gövdeli zeytin ağaçları şaşırttı bizi. Gövdesi merkezinden boşalmıştı, yassılaşan bu ana gövde kalkan gibi taşıyordu dalları, yaprak ve meyvelerini 100 yıllardır. Dayanamadık kucakladık.

Dokunulmadığında mersin, dut, kuşburnu, menengiç  bir arada olmayı tercih etmişti. Hiçbirimizin daha önce görmediği, adını bile bilmediği bir bitkiyle karşılaştık. Yürüyüşün sonuna doğru geyik üzümünü öğrendik yaban sınırındaki bir komşumuzdan. Olgunlaşınca tatmak için bir yürüyüş daha yapacağımız belli oldu böylece.


Sözün özü bu hafta çok gözledik, çok paylaştık, çok çalıştık.

Yaşamı destekleyen işlevsel birlikteliklerde buluşmak üzere.

 
Omnisend | Ecommerce Email Marketing